Afgelopen donderdag heb je alles kunnen lezen over mijn ontdekking van de mountainbike sport en hoe ik hier verder mee ben gegaan.

En in plaats van een route beoordeling vandaag wil ik je graag meer vertellen over mezelf.

Ondertussen al zo veel plezier in deze sport dat ik ook dit blog schrijf en een instagram account heb over mountainbiken. Maar dat wist je al 😉

Maarja, wat voor routes en dingen aan het mountainbiken vind ik nou echt gaaf? Daarop ga ik in deze blog proberen antwoord te geven.

Tijdens Bart Brentjens Challenge 2018!

Cross Country mountainbiker

Mountainbiken is onder te delen in verschillende disciplines van Cross Country tot Downhill.

Omdat ik in Nederland woon en eigenlijk ook het mountainbiken heb leren kennen via Cross Country is dat nog steeds de discipline die ik het liefst beoefen.

Dat wil niet zeggen dat andere disciplines in Nederland niet mogelijk zijn.

Dit zie je dan ook terug in mijn fietskeuze en bijvoorbeeld de kleding die ik draag tijdens het fietsen.

Verder kan ik erg genieten van een snelle technische singletrack en hier kan ik mij dan ook echt op uitleven.

Waar ik iets minder van kan genieten, is af en toe het klimmen. Het geeft zeker een kick om boven te komen, maar af en toe heb ik er gewoon geen zin in.

Wat betreft de routes die ik graag rij: Gieten / Sleen en Baggelhuizen zijn mijn plaatselijke favoriet.

Allemaal routes met veel technische singletracks en door mooie natuurgebieden heen.

Wielerfestival Montferland 2018, wat was het warm!

Sterke punten op de fiets?

Op techniek gebied vind ik mijzelf wel sterk, ook omdat ik het leuk vind denk ik.

Vaak zie ik wel meerdere lijnen die je kunt nemen rondom obstakels en waar de opties liggen.

Ik voel mijzelf meer een duursporter en dat merk ik ook tijdens langere evenementen dat ik dan een prima gemiddelde snelheid kan rijden over een langere tijd.

Echt afzien tijdens Boogie’s Extreme 2017 op de Eyserbosweg

Minder sterke punten op de fiets?

Wat betreft conditie, ben ik toch niet zo explosief als ik graag zou willen.

Korte en pittige klimmetjes heb ik vaak moeite mee en kost meer moeite dan zou moeten.

Ook erg steile klimmen / wisselende stijgingspercentages tijdens langere klimmen vind ik moeilijk. Terwijl een klim met een meer constantere stijging mij dan weer goed ligt.

Mede het missen van explosiviteit (ondanks dat ik er wel op train) zorgde ook voor de keus dat ik toch liever marathons ging rijden.

Ook wil ik wel eens mentaal het bijltje erbij neer gooien tijdens bepaalde momenten of denk ik hier aan. Of ga ik te fanatiek van start tijdens langere evenementen, zoals je al hebt kunnen lezen.

Tijdens Lakebike24 toen ik de 6 uur solo race reed

Plannen voor de toekomst?

Zowiezo meer training richting het explosieve gedeelte van de conditie en werken aan mijn klimvaardigheid.

Ook wil ik de eerder genoemde punten wat betreft mentale veerkracht en fanatiek starten aan gaan pakken.

Toch was dit een lastig blog om te schrijven, om toch zo in te gaan op je sterke en zwakke punten.

Hopelijk vond je het leuk om te lezen, en vanaf volgende week kun je hier weer een route beoordeling lezen.

Lees hier deel 1: https://kvscycling.com/2019/09/12/kvs-cycling-maar-wie-is-dat/